O nas

AIP PWr wspiera przedsiębiorczość akademicką  oferując miejsce i przestrzeń do rozwoju pomysłów biznesowych. Uczestnicy Inkubatora mają możliwość współpracy z trenerami, praktykami biznesu oraz kadrą Politechniki Wrocławskiej przy rozwijaniu swoich pomysłów oraz korzystają z infrastruktury, którą oferuje Politechnika i Wrocławski Park Technologiczny. Doradzamy jak założyć i prowadzić firmę świadcząc bezpłatne konsultacje księgowe, prawne, marketingowe  i dotacyjne. Wspieramy projekty techniczne i technologiczne  od idei do wejścia na rynek. Jeśli nie masz  pomysłu na biznes to pomożemy Ci go wykreować podczas naszych zajęć kreatywnych i edukacyjnych z zewnętrznymi partnerami biznesowymi.

Należymy do Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Zwieńczeniem naszych działań jest Festiwal Przedsiębiorczości Akademickiej oraz Ogólnopolski Konkurs Przedsiębiorczości Akademickiej. Laureatów konkursu honorujemy statuetką Diament Biznesu. Podczas Festiwalu promujemy ideę przedsiębiorczości poprzez prezentację firm AIP oraz uczestnictwo wybitnych przedstawicieli nauki i biznesu.

Dla kogo?

Zapraszamy studentów, doktorantów, naukowców, którzy w oparciu o posiadany pomysł, wiedzę, technologię, umiejętności, rezultaty pracy inżynierskiej, dyplomowej oraz wyniki badań budują, zamierzają budować lub rozważają budowę własnej innowacyjnej firmy.

Startupy współpracujące z Inkubatorem Politechniki Wrocławskiej wynajmują pomieszczenia biurowe w bud. G10 przy ul. Gdańskiej 13. Do dyspozycji przedsiębiorców jest wyposazona salka spotkań oraz aneks kuchenny. Każda firma ma skrzynkę pocztową.

Budynek G10

Zapraszamy do siedziby Inkubatora
bud. L-3 pok. 0.21
ul. Na Grobli 12

Budynek L3

Rada Nadzorująca jest organem doradczym, opiniującym, wspomagającym a także kontrolującym działania AIP, rada powoływana jest przez rektora PWr.

• prof Dariusz Łydżba, Prorektor ds. Współpracy - Przewodniczący
  • prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka
  • mgr inż. Honorata Poturaj - Rada Doktorantów PWr
  • Patryk Tobuch - Zarząd Parlamentu Studentów
  • dr hab. inż. Paweł Knapkiewicz prof. PWr
  • dr Karol Leluk
  • prof. dr hab. inż. Artur Podhorodecki
  • dr inż. Andrzej Sitka
  • dr inż. Adam Świda
  • prof. dr hab. inż. Herbert Wirth

Pracami Inkubatora kieruje Dyrektor powołany przez Rektora Politechniki Wrocławskiej.

dr inż. Anna Górecka
tel + 48 71 320 44 21
e-mail: anna.gorecka@pwr.edu.pl

pa091012.jpg

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr to dynamiczny zespół specjalistów, którzy wspierają rozwój przedsiębiorczości wśród studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uczelni.

Ich misja obejmuje organizację różnorodnych wydarzeń, takich jak warsztaty, szkolenia oraz spotkania networkingowe, które pomagają w budowaniu umiejętności biznesowych i kreatywnego myślenia. Dodatkowo, aktywnie angażują się w działania na platformach social mediowych, dostarczając inspirujących treści oraz informacji o aktualnych wydarzeniach i możliwościach rozwoju biznesowego. Działają oni, aby wspierać przyszłych przedsiębiorców na każdym kroku ich drogi do sukcesu!

marcelina_ciesielska_jesien.jpgMarcelina Ciesielska - Specjalistka ds. Social Mediów

Studenka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Architektura. Zainteresowana działaniami marketingowymi oraz fotografią wspiera prowadzenie social mediów AIP PWr oraz organizację wydarzeń.

LINKEDIN AIP PWr FACEBOOK AIP PWrINSTAGRAM AIP PWr

2-1.pngKamil Nawirski - Koordynator ds. Marketingu i Organizacji Wydarzeń

Posiada on 7-letnie doświadczenie jako prezes, jest rekruterem, marketingowcem oraz organizatorem wydarzeń. Obecnie działając w Stowarzyszeniu Absolwentów wpłynął pozytywnie na życie akademickie. Jest uznanym ekspertem ds. LinkedIn z wieloletnim doświadczeniem w skutecznych działaniach komunikacyjnych na tej platformie.

• Ewa Sawkiewicz – księgowość
  • Jakub Szajdziński – prawo
  • Rafał Kufieta - prawo
  • Elżbieta Biały (rzeczniczka patentowa) - własność intelektualna